A férfiakról köztudott tény, hogy széttett lábbal ülnek és nehezükre esik összehúzni magukat, vagy keresztbe tenni a lábaikat. Manapság emiatt gyakran érik támadások a férfiakat feministák részéről, mert ők úgy gondolják, hogy az is a patriarchális szemlélet miatt van így, hogy, míg a férfiaktól elfogadott ez a jelenség, addig a nőktől elvárják, hogy összezárt térdekkel, a lehető legkisebb helyet foglalva üljenek.
Mark Skinner, a Roubini Global Economics elemzője megfejtette ennek titkát és megtalálta a magyarázatot erre az üléspózra. Szerinte mindez a férfiak testfelépítésére vezethető vissza és semmi másra.
Megállapította, az erősebbik nem a veleszületett testi arányosságok miatt ül reflexszerűen széttett lábakkal. Egy átlagos férfitestet vizsgálva megállapította, hogy a férfiak válla 28%-kal szélesebb, mint a csípőjük. Ez a nők esetében eltérő, náluk csupán 3% ennek az aránya.
A férfiak tehát ösztönösen teszik ezt, mint ahogyan a nők is keresztbe tett lábakkal ülnek.
Másrészt a férfiak azért is ülnek másként, mint a nők, mert számukra így kényelmes eltérő biológiai adottságaik miatt: egyszerűen nem szeretnék összenyomni a férfiasságukat, mert az fájdalmas és egészségtelen.